اخبار

بازدید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی از انتشارات زمزم هدایت

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از انتشارات زمزم هدایت بازدید کردند.

ایشان ضمن مطالعۀ صفحاتی از مجموعه جهاد تبیین از میزان استقبال مخاطبان و سادگی بیان این مجموعه پرسش ­هایی را مطرح کردند،  و نکته مورد تأکید معظم له استفاده از زبان ساده برای کتاب­های جهاد تبیین بود.

مقام معظم رهبری مدظله‌العالی پس از مشاهده کتاب­های موجود در غرفه، مجموعه ­های از جریان‌شناسی ­های را تأیید کردند و فرمودند:«این آثار کارهای خوبی است».

کتاب دیگری که ایشان انتخاب کردند و با دقت ویژه­ای شناسنامه اثر و شمارگان آن را مورد بررسی قرار دادند کتاب سبک زندگی اسلامی بود و درباره تعداد چاپ و میزان استقبال مخاطبان از آن پرسش ­هایی را مطرح کردند.

موضوع مهمی که ایشان پس از اطلاع از کارهای ترجمه ­ای پژوهشگاه ایراد فرمودند: بحث کیفیت ترجمه ­ها بود، و فرمودند در ترجمه آثار روسی از افراد «روس زبان» و در متون انگلیسی هم  تلاش شود از انگلیسی‌زبان استفاده شود.

ایشان در جریان بازدید از کتاب­های پژوهشگاه عناوین کتاب­ها را با واژۀ «خوب» توصیف کردند و فرمودند: «عناوین کتاب­ها خوب است».

در پایان گزارشی از معرفی دیگر  آثار چاپ جدید همانند: چهره پنهان سیاست، مجموعه­ های مربوط به حوزه جهاد، دفاع و مقاومت، مجموعه داستانی تعهد سرخ، کتاب سیره زندگی شهدای روحانی و… پرداخته شد.

دیدگاهی در مورد “بازدید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی از انتشارات زمزم هدایت

  1. حمید محمدی گفت:

    بنده هم از غرفه شما بازدید داشتم بسیار عالی بود

    1. اصغر نیکبخت گفت:

      ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *